Najjednoduchším cvičením a formou pôžitku je chôdza a beh.
Chôdza. Je naším najprirodzenejším druhom pohybu – aktivitou, ktorá nám zlepšuje nielen fyzické, ale i duševné zdravie, zvyšuje nám energiu a tiež máme po nej lepšiu náladu. Odborníci sa zhodujú, že je výborná v boji proti depresii a stresu, a taktiež pomáha posilniť imunitný systém.
Ľudia trpiaci nadváhou majú pri cvičení množstvo problémov, nielen s kondíciou, ale trpia kĺby, kolená… Chôdza je vhodná pre každého bez výnimky veku, dokonca aj pre ľudí, ktorí trpia ochoreniami pohybového systému. Chôdzou sa skvele naštartujete, ak ste sa doteraz nevenovali žiadnemu pohybu. A tak, ak túžite schudnúť, urobte prvý krok a vyberte sa do prírody. Začať môžete ľahkými prechádzkami v parku, neskôr intenzitu zvýšte a postupne sa priblížiť k svojmu cieľu.
Mimochodom, vedeli ste, že taká chôdza dokáže zmierniť bolesť? Na stuhnuté svaly ideálna. Rovnako ju odporúčajú aj na zdravé srdce a čím dlhšie prechádzky si do svojho denného režimu zaradíte, tým lepšie pre tento orgán. Keďže si chôdzou zlepšíte svoj krvný obeh, znižuje aj krvný tlak.
Krokomer monitoruje vašu cestu dňom a nepriamo motivuje
Na to, aby ste mali zdravé telo a myseľ, musíte sa pozrieť na svoj súčasný životný štýl a urobiť niektoré veľmi jednoduché základné zmeny. Asistovať pri monitorovaní dôležitých ukazovateľov vám budú šikovné prístroje ako je krokomer.
Zadajte vaše osobné dáta a začnite cvičiť. Teraz môžete vidieť, koľko energie ste spálili, koľko kilometrov ste prešli a budú vás trénovať a asistovať vám pri dosahovaní týždenných cieľov. Monitorovanie vášho osobného cvičenia určite vyústi do spokojného pocitu zdravia.
Funkcie krokomerov, ktoré pomôžu dosiahnuť vaše ciele
- Zobrazenie vzdialenosti zobrazené v kilometroch (km).
Výpočet sa vykonáva nasledovne: Počet krokov (n) x dĺžka kroku (m) / 1000 Presné stanovenie dĺžky vášho priemerného kroku je dôležité pre dosiahnutie presných výsledkov.
- Počítadlo kalórií zobrazuje zvýšenú spotrebu energie z nameraných cvičebných jednotiek.
- Aeróbny mód (aeróbny = vyžadujúci kyslík) je založený na zistení, že efekt cvičenia sa objaví len po istom čase pohybovej aktivity. Krokomery s aeróbnym režimom do aeróbneho pohybu počítajú len konštantný pohyb trvajúci dlhšie ako 10 minút.
Okrem funkcií, vďaka ktorým máte prehľad o svojej pohybovej aktivite, má jeho používanie aj v mnohých prípadoch aj motivačnú funkciu.
Koľko krokov denne by ste mali urobiť?
Pýtate sa, koľko krokov denne je ideálnych? Hovorí sa, že 10-tisíc krokov je zlatá stredná cesta, ak však urobíte o niečo menej či viac, určite sa nič nestane. Čím viac ich bude, tým lepšie pre vás. A ak by sme to mali premeniť na minúty, tak už 30 minút denne prospieva vášmu zdraviu, pravidelných 60 minút môžete pocítiť aj na vašej váhe.